Melankolik Özlem

“Üzüleceksin diye ödüm kopar da yanaşamam yanına.”

Bunu yazmak için özel olarak kalem kağıt aramıştı. Fakat yazdığı şeye baktığında bunun o kadar da iyi bir fikir olmadığını düşünmeye başladı. Fazla melankolik gelmişti gözüne. Halbuki, sadece bir iç çekişlik bir üzüntü hissetmişti.

O sabah, adama inanılmaz bir özlem duyarak uyanmıştı. Kaç zaman olmuştu onu görmeyeli. Bir de inat edip fotoğraflarına bakmıyordu bir süredir. Yavaş olmuştu biraz ama birkaç kıvılcım kalmıştı sadece ona olan sevgisinin nihayetinde. O kıvılcımlar yeniden tutuşmasın diye adamın fotoğraflarını bilgisayarının en ıssız köşesine saklamıştı. Kendine yeniden aynı şeyleri yaşatıp bu süreci yeniden uzatmak istemiyordu. İnadı da kendineydi zaten. Kendinin aynı şeyleri yaşayıp durmasına neden olan kendiyle inatlaşıyordu fotoğraflara bakmamak için. Ancak gördüğü rüyayla gün yüzüne çıkıvermişti özlemi.

Olurdu bazen böyle. Özlediği, istediği şeyler rüyasına giriverirdi. Hatta bir keresinde rüyasında çilek görmüştü de bir kase çilek bulana kadar bütün manavları dolaşmıştı. Hala o zaman yediği çileğin verdiği hazzı hatırlıyordu.

Onu özlemek şimdi bir kase çileğe eşdeğerdi. İnat edip bu özleme direnmek aklına bile gelmemişti ama kendisine ulaşmak hala tercih edilemezler arasındaydı. Zaten bu düşüncenin ürünüydü yazdığı cümle.

Fotoğraflarına baktı tek tek. Hala her birinin ilişkili olduğu anıları hatırlıyordu. Hangisinde üzgündü, hangisinde yorgundu, hangi fotoğraf için ne demişti hep aklındaydı. Özleminin kabasını gidermeye yetmişti fotoğraflar.

Aslında yanında olmak vardı şimdi. Asıl özlediği o kokuya kavuşmak vardı. Dünyalar onun olurdu. Ama bu sadece onun sevinci olurdu. Adam bunu istemezdi. Özel olarak buna üzülmezdi bile belki ama istemeyeceği kesindi. Bunu yeniden hatırlamak bir iç çekişlikti. Sonrası iç sıkıntısı. Bu iç sıkıntısı için fazla melankolik bir cümleydi. Yine de silmeye eli gitmedi.

Bu melankolik cümle o günden bir iz bırakacaktı. Sonradan her baktığında gözüne fazla melankolik gelmeye devam edecekti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s