Hayret bir şey

Hangisi daha çok canını sıkıyordu, bilmiyordu kadın. Onun n’aptığını bilememesi mi, yoksa onun, kendisinin n’aptığını merak etmemesi mi?

Soğuktu adam, güçlü görünüyordu. Kendini hiç farklı göstermeye çabalamamıştı. Göz boyamak için yaptığı herhangi bir şey de, ümit verecek herhangi bir hareketi de yoktu. Öylece kendisiydi. Bu yüzden kızamıyordu da kadın. Soğuk olduğunu bile bile sevmişti onu, ondan bir yeşil ışık görmeden başlamıştı koşuya. Adam o kadar soğuktu ki, kadını sevdiğine pişman edecek bir şey bile yapmamıştı. Bu kadar umursamıyor, diye düşünürdü kadın.

Her ne olmuşsa olmuş birbirleriyle konuşmaz olmuşlardı. “Biraz daha sabırlı olsaydım, çabalasaydım belki de…” dedi kadın. Belki, neydi? Ne olacağını düşünüyordu ki? Dünyadaki bazı şeyler kontrol edilemezdi, kabul etmeliydi artık. Adamın duygularını değiştiremezdi, sevilmediğini her anladığında üzülmesini değiştiremezdi. Bunları değiştiremediği için ne kadar çabalarsa çabalasın her ne olmuşsa bir gün yine olacak ve onlar yine konuşmaz olacaklardı.

Ondan habersiz olmasına anlam veremiyordu. Değer verdiği biriyle ilgili bilgi almak herkesin hakkı olmalıydı. Merak ediyordu; hala sıkıntılı mıydı, hala gülerken dişleri görünmüyor muydu? Onun hakkında bilmediği o kadar çok şey vardı ki… İnsanların, tanımadıkları kişileri sevmesinin daha kolay olduğuna inanırdı. Çünkü bilmedikleri kısımlarla ilgili çıkarımlarda bulunurlardı ve hiçbir gerçek bir hayal ürününden daha iyi çıkmazdı. “Onun için sevmişimdir belki. Yeterince tanısam düşündüğüm gibi biri olmadığını öğrenirdim.” Dedi. Sesli olarak söylediğinde buna inanmadığını fark etti.

Adamın, kendisini merak etmemesine de bozuluyordu. Biliyordu değer vermediğini ama yine de üzülmeden edemiyordu. Bazen dayanamayıp adama nasıl olduğunu soruyordu ve adam, kadına nasıl olduğunu sormuyordu. Umursamıyordu işte adam, kadın bunu zaten biliyordu. Ama insanın da gözüne bu kadar sokulmazdı canım. Kendi kendine cıkcıkladı. Sevecekti işte, hayret bir şey!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s