Alıntı

Eksik ne’m var sanki

Kocaman bir deniz. Görsen çarşaf gibi dalgasız. Yosunlar iple gökyüzüne sıkıca bağlanmışçasına sabitlenmiş. Kumu yumuşacık, denizin ruhunu okşar. Birkaç küçük balığın müdavimi olduğu birkaç sağlam kayalık var birbirine yakın. Hepsi bu.

Daha ne olsun diyor balıklar. Hep beraberiz işte daha n’olsun. Bak fırtınalar hep uzakta. Buradaysa aynı balıklar, aynı kayalıklar, aynı yosunlar hep yerli yerinde. Birlikte mavi taşta uyur, yosunlukta beslenir, mavi taşta tekrar uyuruz. Eksik olan ne’n var sanki.

Deniz bilemiyor “eksik ne’m var”. Bak aynı balıklar, aynı yosunlar, aynı kayalıklar hep oldukları yerdeler. Hem fırtına da yok, sessiz yıllardır ortalık. Ama bir huzursuzluk, adını koyamadığı. Eksik nesi var?

Göğe bakıyor, bulutlara. Düşünüyor. Bulutlar görkemli. Buhar olup uçmakta bizim deniz bir süredir, bulutlara erişebilmek için. Eksilmekte bir merhaba uğruna. Bulutun birkaç damla yağmasını bekliyor. Ama bulut memnun halinden, dönüp bakmıyor denizden yana.

Eksik olan benim, diyor deniz. Biraz çoğalsam… Yağmur gerek bana birkaç damla. Bana karışacak bir bulut belki…

Bakarsan bulut hiç denizin olmamış, denizden buharlaşmasını istememiş. Hiç yer etmemiş hayatında. Gelmeyene gitti denmez, diyor deniz. Hiç var olmayana eksik denir mi? Eksik ne’m var sanki…

Reklamlar

Eksik ne’m var sanki” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s