Ümidini Yitirme

tumblr_nj8ox2nlIk1t1d4eio1_500

Sırtını yaslayabileceğin birini bulmak ve onun etrafını sıcaklığıyla doldurduğunu hissetmek… Aciz olduğun için değil ama artık fazlasıyla yorulduğun için, umutlarını bir bir yitirmeye başladığın için, dünyanın daha çekilir bir yer olduğuna tekrar inanmak için, birinden destek alıp gücünü tekrar toplamak için o insanı bulmak istemek… Çünkü o gelecek ve geçti diyecek, artık ben varım yanında. Yalnız değilsin artık. Kendi yaralarını kendin sarabilirsin elbet ama izin ver yardım edeyim. Bu dünya tek başına savaşmak için fazla büyük. İzin ver, beraber savaşalım.

Böyle diyecek biliyorum. Çünkü o da bir insan, o da yaralanmış ve yorulmuş olmalı elbet. Senin neden yorulduğunu anlamalı. Senin yaralarını görmeli ve kendi yaralarını seninle paylaşmalı. Anlamalısınız birbirinizi. O geldiğinde hazır olmalısın yeniden güvenmeye. Çünkü o güvenilmeyi hak etmeli. Onu bulduğunda mutlu olmayı da bil olur mu? Her şeyin hemen seni üzmesine izin verme. Bil ki beraber atlatabilirsiniz bunları. Tek başına bile neleri başardın düşünsene.

Ama unutma, dünya herkesi farklı sınıyor. Onun yaralarını, başarılarını, hatalarını dinle, anlamaya çalış. O bir süper kahraman olmayacak. Aynı senin gibi. Hoş gör. Aynı hoş görülmeyi beklediğin gibi.

Kötü insanlar hep var ama bu seni korkutmasın. Hala sevilmeyi hak edenler de var. Ben de inancımı yitirmiştim ama gördüm, tanıdım. Güvenilebilecek birileri hala var. Yeter ki sen ümidini yitirme.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s