Sevmelik Adam

Sevdim. Bir şeylere rağmen değil, her şeyiyle sevdim birilerini. Tümüyle kabul ettim, sevdikçe güzelleştirdim gözümde. Sadece birini değil, bugüne kadar kimleri sevdiysem hep aynı umutla sevdim. Gözlerim sevgi doldu, doğru yanlış görmeden sevdim.

İnsan ne kadar güvenirse o kadar kırılıyormuş, yaşayıp anladım. Küstüm insanlara. Hiçbiri güvenimi hak etmiyormuş dedim ciddi bir şekilde. En yakınım, en tanıdığımdan emin olduğum böyle yapıyorsa dedim yok bir daha güvenmek. Kalbimin soğuduğunu hissettim.

Ama baksana daha yaşanacaklar varmış. Daha çok kalp kırıklıkları alırmış bu ömür. Her şeyden önemlisi hala sevilmeyi hak eden insanlar varmış. Tanıdım. Güvendim. Sevdim.

Karşılık bulmadım ama kırılmadım. Tam sevmelik adammış, kırmadı beni asla. Zaten güvenip sevmeme neden olan da şefkati değil miydi?

O kocaa adamın içindeki şefkat yumağını gördüm. Böyle adamlar da mı varmış, dedim. En kötü ihtimalle sevmez dedim. Sevmek elinde değil, en kötü ihtimalle sevmez. Canını yakmakla uğraşmaz. Ölçüp biçmeden ağzından saçma laflar çıkarmaz.

Bir şeyler hissetmedi. Ama asla kırmadı. Canı sağolsun.

Reklamlar

Sevmelik Adam” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s