Geçmişin İzleri

İnsan neden yaşar? Dünyaya gelmemizin bir amacı olabilir mi? Çok düşünüp de cevabını bulamadığım sorular bunlar. Nedeni veya amacı var mıdır, varsa bunu bilmek ne kadar önemli açıkcası bilmiyorum. Bildiğim tek şey bir şekilde yaşıyoruz.


İyi kötü bir şeyler yaşıyoruz ve yaşadıklarımızdan yaralar alıp dersler çıkarıyoruz. Ve bunları ömür boyu yanımızda taşıyoruz.
Aldığımız dersleri bazen unutup aynı hataları tekrar yapıyoruz. Ama yaralar öyle mi? O kadar kolay mı unutmak? Her biri iz bırakıyor. Açıldıkları gün kadar acıtmasalar da gördükçe onu hatırlatıp, iç sızlatan izler bırakıyor. Sonra başlıyoruz yoğurdu üfleyerek yemeye.
Aldığımız her yaradan sonra etrafımıza duvarlar örüyoruz. Bir daha asla diyoruz. Bir daha asla bana zarar vermelerine izin vermeyeceğim. Elini uzatanı ısırıyoruz, yardım eli bile olsa. Yara almışız ya bir kere, ürkek davranıyoruz. Kimseden yardım almaya bile cesaret edemiyoruz. Sonra zaman geçiyor, acımız azalıyor, yara kabuk tutuyor, etrafımıza ördüğümüz duvar giderek yıpranıp inceliyor. Yeni yaşanacaklar olduğunu fark ediyoruz. Bakıyoruz ki yine dünyanın sonu değil. Yürümeye devam ediyoruz. Yeni olaylar yaşıyor, yeni insanlar tanıyoruz ve yaralarımızı unutmaya çalışıyoruz.
“O” insanı hayal etmeye başlıyoruz. Bir gün gelecek ve bütün yaşadıklarımı bana unutturacak. Bir gün gelecek ve dünya yeniden toz pembe bir yer olacak. Bir gün gelecek ve beni yeni doğmuş bir bebek yapacak. Bir gün gelecek! Ve ben iyileşeceğim.
Ama unutuyoruz ki beklediğimiz bir insan. Onun da yaşadıkları var. Onun da iyileşmeyi bekleyen yaraları var. Onun da beklediği bir kurtarıcısı var. Hem hiç yara almamış biri seni nasıl anlayabilir öyle değil mi?
Bekleme. O gelmeyecek. Gelen kişi kurtarıcın olmayacak. Dünyadaki herkes için bir kurtarıcı var, evet. Ama o insanın kendinden başkası değil. Tek anahtar, tek çıkış kapısı sensin. Sen kendini seveceksin, sen kendini kabullenip iyileştireceksin.
Bekleme. “O” gelmeyecek.

Reklamlar

Geçmişin İzleri” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s