Bütün Sokaklarım Sana Doğru

image

Aziz Nesin’in “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”ında Yaşar bir adamcağızdan bahseder. “Ah felek, kahpe felek” diye bir başlar da kim ise sövmek istediği ağzına almadan işini görür. Bazı zamanlar o adamcağız gibi veryansın etmek istediğim kişinin adını ağzıma almadan feleğe içimden geçenleri giydiresim gelir. Ama o akla gelince feleğe ne kadar sövsen boş işte.
Onlarca hata ve bir o kadar deneme yapıldı. Kaçıncı kere “bu son” dendi de bir türlü son bulmadı.

Can en ufak yandığında yine onun yokluğu akla düştü. Kötü hissedilen her bunaltıda yine ondan bir nasılsın gelmedi diye can sıkıldı. Yine yazılan her yazı için “acaba okur mu” diye merak edildi, ve yine her çıkışta “acaba karşıma çıkar mı” diye ümitlenildi.
Bazen biri girer hayatınıza ve iz bırakır. İyi ya da kötü, tatlı ya da acı önemli mi? Beyninize kazınıverir bir kere. Yaşadığınız olayların içeriği anlamını yitirir. İçerik ne olursa olsun o akla düşünce sorular aynıdır. Neden yanımda değil? Neden hayatıma girdi? Neden bunları bana yaşattı? Düşün dur artık her birini defalarca. Düşünmekle de çözülmez ya, neyse.
Öyle zamanlarda kafamda bir Bülent Ortaçgil şarkısı çalmaya başlar. “Seninle yaşamak hiç kolay değil, Yaşayamamak gibi…” ve devam eder ” Bütün sokaklarım sana doğru…”

Reklamlar

Bütün Sokaklarım Sana Doğru” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s